O mně

Těší mně, že jste navštívili mojí stránku.

Jmenuji se Jana Holovská. Narodila jsem se v České  Lípě, kde nyní opět žiju se svou rodinou.

Již od mala mi byla jakákoliv výtvarná a kreativní činnost velmi blízká. Vystudovala jsem proto nejprve Střední průmyslovou školu sklářskou v Novém Boru ( obor: Výtvarné zpracování skla ) a následně Vyšší odbornou školu sklářskou v Novém Boru ( obor: Tvorba uměleckého skla ). Během studia jsem pracovala v Domově dětí a mládeže Libertin v keramické dílně.

Po škole jsem začala pracovat v ofsetové tiskárně jako grafička. Tam jsem získala praktické zkušenosti s předtiskovou přípravou dat do ofsetového a sítotiskového stroje. Práce byla, ale málo kreativní proto jsem nastoupila do reklamní agentury, kde mojí pracovní náplní byl kompletní grafický design ( od firemní identity, přes velkoformátovou grafiku po návrhy webových stránek ).

Po založení rodiny jsem přešla na volnou nohu a stále se věnovala grafickému designu. Postupně jsem se začala zaměřovat spíš na ilustraci. Založila jsem si svoji značku Amayi. Což v překladu z Ňandžštiny znamená „máma“. Momentálně se věnuji tvorbě vlastních autorských omalovánek, ilustrací a grafickému designu.

Pro počítačovou grafiku používám převážně programy Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign a Procreate. A pro klasické ilustrace akvarely a akvarelové pastelky.

Sledujte mou práci na Instagramu či Facebooku.

Těším se na každou nabídku spolupráce.

Kontaktujte mně na holyjanik@gmail.com nebo info@amayi.cz
Autoportrét
Updating…
  • Žádné produkty v košíku.
error: Obsah je chráněn.